FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Rejimim Sözde Güçlü Teknolojisi Gazze’li Gençlerinin Basit Uçurtmaları Karşısında Aciz Kalıyor: Haaretz gazetesi: Kissufim etrafındaki yangını kontrol etmek mümkün değil

İsrail rejimi medyası, işgal altındaki Filistin topraklarında İsrail’e ait askeri üs yakınında Kissufim sitelerinde çıkan yangının kontrol altına alınmasının mümkün olmadığını bildirdi.

Siyonist İsrail basını, yangından dolayı bölgede hava sıcaklığının çok fazla arttığını yazarken, Gazze Şeridi bölgesinden siyonist sitelere yönelik atılan yangın çıkartıcı balon ve uçurtmaların İsrail rejimi için ciddi soruna dönüştüğünü bildirdi.

(Filistin Enformasyon Sitesi’ne göre de, Filistinli gençlerin siyonist işgal rejiminin Gazze’ye 12 yıldan fazla süredir uyguladığı insanlık dışı ablukayı kırmak amacıyla başlattığı yakıcı uçurtmalar ve balonlar gönderme mücadelesi devam ediyor. Bugün sabahtan itibaren gönderilen yakıcı uçurtmalar ve balonlar yüzünden, işgalcilerin Gazze çevresindeki yerleşim merkezlerinde 15 yangın çıktığı ve işgal yönetiminin itfaiye ekiplerinin bu yangınları kontrol altına almakta zorlandıkları ifade edildi.

Siyonistlere ait Haaretz gazetesinin haber sitesinde yayınlanan haberlere göre işgal yönetiminin itfaiye ekipleri söz konusu yangınları kontrol altına almaya çalışıyor. Fakat henüz tümünü kontrol altına alabilmiş değil.

Yangınlardan ikisinin Gazze’nin güney sınırının yakınında ve 1948’de işgal edilmiş toprakların içinde yer alan Keysofim yahudi yerleşim merkezinde meydana geldiği siyonistlere ait haber kaynaklarında daha önce dile getirilmişti. Bu iki yangına Filistinli gençlerin gönderdiği yakıcı uçurtmaların veya balonların neden olduğu belirtilmişti.

İkindi vakitlerinden sonra da kuzeydeki Sderot ve Nir Am yahudi yerleşim merkezlerinde iki ayrı yangın çıktığı ifade edildi. Burada yangınların çiftliklerin ağıllarına yaklaşması üzerine ağılların tahliye edildiği belirtildi.

Filistinli gençlerin Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek ve Gazze üzerindeki ablukayı kırmak amacıyla toplandıkları çadırlardan gönderilen balonların ve uçurtmaların işgalcilerin tarafında ciddi maddi hasarlara neden olduğu dile getirildi.)

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.