FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’in 300 nükleer başlığı var

Merkezi Londra’da bulunan Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nün tahminlerine göre Siyonist işgal devletinin halihazırda yaklaşık 200 nükleer başlığa sahip olduğu bildirildi.

Askeri konularda yayın yapan İngiliz Jane’s Grup ise Siyonist işgal devletinin sahip olduğu nükleer başlık sayısını 200 ila 300 arasında tahmin etti.

İngiliz dergisi bugünkü sayısında Siyonist işgal devletinin dünyada nükleer alanda en büyük altıncı devlet olduğunu yazdı. Dergi, “İsrail, uzmanların tahminlerine göre 200 ila 300 arasında nükleer savaş başlığına sahip ve bu İngiltere’nin sahip olduğu nükleer başlığa denk” dedi.

Siyonist işgal devletinin bu başlıkları karadan karaya Eriha-2 ve Eriha-3 füzelerine takabileceğini yazan dergi, işgal devletinin nükleer füzeleri savaş uçaklarından ve denizaltılardan da fırlatma gücüne sahip olduğunu belirtti.

Öte yandan, uluslararası birçok uzmanın üyesi olduğu “Nükleer Tehdit İnisiyatifi” (Nuclear Threat Initiative) isimli Amerikalı sivil örgüt, Siyonist işgal devletinin nükleer tersanesinin 200 ila 300 arası nükleer başlık içerdiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.