HaberlerBahreynDünyaOrtadoğu

Siyonist rejimin bayrağı Bahreynlilerin ayakları altında

Bahreynli aktivistler Cuma günü sosyal medyada ülkedeki camilerin resimlerini yayınlarken ibadet edenlerin camilere girerken Siyonist rejimin bayrağını ayaklar altına alarak çiğnediklerini gösterdiler.

İRNA’ya göre, Bahreyn İslami Cemaati’nin kullanıcısı bu görüntüleri yayınlayarak, ”Bahreyn halkının bu eylemi, Bahreyn’in Siyonist rejimle ilişkilerinin normalleşmesini ve ırkçı rejim İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid’in  Bahreyn’i ziyaret etmesini protesto için yapılmıştır” denildi.

Siyonist yetkilinin bu ülkeye yaptığı ziyareti protesto eden Bahreyn halkının gösterileri devam ederken, halk Ebu Sebie ve el’Şakure bölgelerinde gösteri yaparak Siyonist rejimin bayrağını ateşe verdiler. 

Yine Cuma akşamı Bahreyn rejim güçleri, ülkedeki Setre  Adası’ndaki siyonist karşıtı gösterileri bastırdı.

Aynı şekilde, Bahreyn halkı Perşembe gecesi Lapid’in ziyaretini  protesto ederek Siyonist rejim ve Al-Halife rejimi karşıtı pankartlar taşıdı.

Lapid, Perşembe günü Menama’daki siyonist  İsrail büyükelçiliğinin açılışını yapmak için gittiği Bahreyn’de Kral Hamd bin Isa Al Halife ile bir araya geldi.

Lapid geçen Haziran ayında da Abu Dabi’ye gitmiş ve BAE’de ırkçı rejim İsrail büyükelçiliğini resmen açmıştı.

Siyonist rejimle BAE-Bahreyn uzlaşma anlaşması, 15 Eylül 2020 Salı akşamı eski ABD Başkanı Donald Trump’ın huzurunda resmen imzalanmış ve iki küçük Arap ülkesi Siyonistlerle uzun süredir devam eden gizli ilişkilerini ortaya çıkartarak bu ilişkileri aleni ve resmi hale getirmiş oldu./ 

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.