FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejimin faturası kabarıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Müşir El-Mısri, Siyonist işgal devletinin son günlerde Gazze’ye yönelik saldırılarını artırmasının tehlikeli olduğunu söyleyerek, düşmana ne zaman ve nerede karşılık verileceğini direniş gruplarının belirleyeceğini bildirdi.

Müşir El-Mısri, konuyla ilgili bugün (10 Ocak Pazar) basına yaptığı açıklamada, Gazze’ye yapılan son saldırıların Siyonist işgal devletinin ödeyeceği faturayı kabarttığını ifade etti.

Hamas Hareketi’nin Mısır ile ilişkilerine de değinen El-Mısri, Hamas’ın kardeş ülke Mısır ile köklü ilişkilerinin olduğunu söyleyerek yeni anlaşmazlıkların yaşanmasına izin verilmeyeceğini dile getirdi.

Hamas lideri, Mısır Hükümeti’nden de Filistin halkını Mısır’a karşı öfkelenmeye sevk eden sebepleri ortadan kaldırmak için çalışmaya davet ederek şöyle dedi: “Ambargo mutlaka sona ermeli. Çelik duvar ise, Filistin halkına değil Siyonist işgal devletine hizmet ediyor.”

Mısır’ın hazırladığı uzlaşı tasarısının Mısır ile Hamas arasında değil Fetih ile Hamas arasında ihtilaf konusu olduğunu belirten El-Mısri, uzlaşı için aracılık rolü üstlenen Mısır’ın tarafların her ikisine de eşit uzaklıkta durması gerektiğini ifade etti.

“Mısırlı kardeşlerimiz Hamas’ın ulusal uzlaşıyı daha çok arzu ettiğini çok iyi biliyorlar” diyen Müşir El-Mısri, Hamas’ın Filistin halkının istediği ölçülerde bir uzlaşı arzusunda olduğuna ve Siyonistler ile Amerika’nın dayattığı şekilde bir uzlaşıyı kabul etmediğine işaret etti.

Müşir El-Mısri, “Yapılan tüm şantajlar ve inşa edilen duvarlar Hamas’ın taviz vermesini sağlayamayacak” diyerek, Hamas Hareketi’nin Filistin halkına sadık kalacağını ve şehitlerin kanlarına vefasızlık yapmayacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.