FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejimin Gazze’ye düzenlediği hava saldırısında 2 Filistinli yaralandı

Siyonist işgal ordusuna ait savaş uçaklarının gece yarısından sonra Gazze’de deniz polisi merkezine yakın bir alana ve Rafah’taki bir tavuk çiftliğine düzenlediği hava saldırılarında biri ağır iki Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki İlkyardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye yaptığı açıklamada, Siyonist işgal ordusu uçaklarının Gazze’nin kuzey batısındaki Es-Sudaniyye bölgesine düzenledikleri hava saldırısında iki kişinin yaralandığını ve yaralılardan birinin durumunun ağır olduğunu söyledi.

Ebu Silmiyye, saldırıda bir kişinin de kayıp olduğunun söylendiğini ve bu nedenle ilkyardım ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Siyonist işgal ordusuna ait savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin güneyinde, Rafah kentinin kuzeyinde bir tavuk çiftliğine de en az bir füze attığı kaydedildi. Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin edindiği bilgiye göre, işgal ordusuna ait F-16 türü savaş uçakları Rafah kentinin kuzeyindeki Mısbah bölgesinde bir tavuk çiftliğini bombaladı. Saldırıda büyük maddi hasar meydana geldiği fakat can kaybı olmadığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.