HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim’in ihlal ve saldırıları önlenmeli

Lübnan Parlamentosu Başkanı Nebih Berri, korsan İsrail’in saldırılarına karşı koyma zaruretine vurgu yaparak direnişin milli bir gereksinim olduğunu belirtti.

Lübnan’ın güneyinde konuşlanan BMT birliklerinin komutanı ile görüşen Lübnan Parlamentosu Başkanı Nebih Berri, korsan İsrail’in 1701 sayılı kararnameyi çiğneyen eylemlerine karşı koymak için acil girişimde bulunulması gerektiğini vurguladı.

Berri, korsan İsrail’in bu kararnameyi ihlal etmesinin, bu rejimin Lübnan’a yönelik amaçlarını ve Beyrut’un kendi toprakları üzerindeki egemenlik hakkı gerçeğini yansıttığını belirtti.

Korsan İsrail’in Şeb’a çiftlikleri çevresindeki mevzilerini güçlendirmeye çalıştığını belirten Berri, Tel aviv’in geçmişte olduğu gibi saldırılarını sürdürdüğünü ve kendini uluslararası yasalara uymaktan müstesna gördüğünü vurgulayarak uluslararası camianın 1701 sayılı kararnamenin uygulanması için korsan İsrail’e baskı uygulaması gerektiğini ifade etti.

Berri bir kez daha direnişin Lübnan’ın milli ihtiyacı olduğunu ve korsan İsrail Lübnan topraklarının son karışından geri çekilinceye dek direnişin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.