HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejim’in İran’a saldırma gücü yok

Katar’ın El Cezire kanalına demeç veren İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad Siyonist rejimin İran’a saldırma gücüne sahip olmadığını belirtti.

Ahmedinejad “bu söz iki anlama gelir. Biri Siyonist rejim güçsüzdür diğeri de İran güçlüdür. Dünyada kimse savaşı kabul etmiyor ayrıca kimse de İran ile savaşma gücüne sahip değil” dedi.

Siyonist rejimin devamlılığını sağlamadaki güçsüzlüğüne vurgu yapan cumhurbaşkanı “ABD’nin ve diğer Batılı ülkelerin Irak ve Afganistan’ı işgal etmesi sadece Siyonist rejimi korumak içindir. Bu yüzden bu rejim güçlü İran’a nasıl saldırabilir ki” dedi.

Batı’nın ve özellikle ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarının işe yarayıp yaramadığı konusundaki bir soruya Ahmedinejad şu yanıtı verdi: “İran’a yönelik yaptırımlar bir sonuç vermez. İran çok büyük bir ülke. Bizim onlara ihtiyaç duymamızdan çok onlar bize muhtaçtır. Herkesin uluslar arası serbest ticaret sloganını attığı bir dönemde biz zarar görmeyiz. Onlar zarar görür. Biz yaptırımı sıcak karşılamıyoruz onlara uygun yolları gösteriyoruz ancak onlar yanlışlık yapmaya ısrar ediyorlar.”

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.