FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’in kaçak göçmenlerle uğraşıyor

Siyonist işgal devleti başbakanı Benyamin Netanyahu, Afrikalı kaçak göçmenlerin Yahudi ve demokratik işgal devletinin doğal yapısını tehlikeye attığını öne sürdü.

Siyonist kabinenin dün (18 Temmuz Pazar) yapılan haftalık toplantısında konuşan Netanyahu, “Batılı ileri devletlerin çoğu benzer bir tehlikeyi önlemek için bir takım adımlar attı” dedi.

“Özellikle tehlikeyle karşı karşıya olan Batılı ülkelerin başında gelen “İsrail”in savunduğu bir göç politikasının olması akıl almaz bir durumdur” şeklinde konuşan Netanyahu, kaçak göçmenlerin sızdığı Mısır ile işgal devleti arasındaki sınır boyunca duvar inşasında kararlı olduklarını ifade etti.

Siyonist Dışişleri Bakanı Yardımcısı Danny Ayalon ise, kabine üyelerine Siyonist işgal devletinin, 1048’de işgal edilen Filistin topraklarında yaşayan 26 bin kaçak göçmeni göndermek üzere Afrika ve Avrupa ülkeleriyle görüşmelerini sürdürdüğünü söyledi.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin bu görüşmelerde rol almak istediğini belirten Ayalon, Afrika ve Avrupa ülkeleriyle sürdürülen görüşmelerin yakın bir zamanda sonuç vermesini beklemediklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.