FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’in nükleer silahları belgelendi

Terör rejimi İsrail’in, Güney Afrika’da eski Apartayd yönetimine nükleer silah satmak için teklifte bulunduğuna dair belgeler ifşa oldu.

1970’li yıllardan beri nükleer belirsizlik politikası izleyen ve nükleer silahlara sahip olduğunu ne kabul ne de reddeden siyonist İsrail’deki nükleer silahların varlığı ilk kez resmen kanıtlandı.

Güney Afrika arşivlerinden çıkarılan gizli belgeler, siyonist İsrail’in ırk ayrımcılığı rejiminin uygulandığı sırada bu ülkeye, nükleer savaş başlığı satmayı önerdiğini ortaya koydu.

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre, bu belgeler, ırkçı İsrail’in nükleer silaha sahip olduğuna işaret eden ilk resmi kanıtlar oldu.

The Guardian,ırkçı İsrail’in nükleer silahlara sahip olduğunu kanıtlayan ifadelerin, eski Güney Afrika savunma bakanı PW Botha ile siyonist İsrail’in o zamanki sözde savunma bakanı ve şimdiki siyonist İsrail’in elebaşı Şimon Perez arasında 1975 yılında düzenlenen çok gizli bir toplantının görüşme tutanaklarında dile getirildiğini bildirdi.

Belgeleri baş sayfasına taşıyan gazete, “Amerikalı akademisyen Sasha Polakow-Suransky’nin iki ülke arasındaki ilişkilerin yakınlığıyla ilgili bir kitap için araştırması sırasında ortaya çıkardığı belgeler, siyonist İsrail’in, nükleer silahlara sahip olduğunu ne kabul, ne de reddeden belirsizliğe rağmen, nükleer silaha sahip olduğu konusunda açık kanıtlar sunuyor” diye yazarak şöyle devam etti: “Siyonist İsrailli yetkililer, ırk ayrımcılığı rejiminin yıkılmasının ardından kurulan Güney Afrika hükümetinin, Polakow-Suransky’nin isteği üzerine söz konusu belgeler üzerindeki gizlilik kararını kaldırmasını engellemeye çalıştı. Belgelerin, özellikle bu hafta, New York’ta yapılacak nükleer silahsızlanma görüşmelerinin Orta Doğu’ya odaklanacağı göz önüne alındığında utanç konusu olacağı tahmin ediliyordu.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.