HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim’in saldırılarına karşı uyanık olun

Lübnan’ın önde gelen büyük alimlerinden Allame Fadlullah, tüm Lübnanlılardan, korsan İsrail’in her türlü ahmaklığına karşı hazırlıklı olmalarını istedi.

İslam dünyasının büyük alimi Allame Fadlullah, Beyrut’ta kıldırdığı Cuma namazı hutbelerinde siyonist düşmanın Hizbullah hareketine karşı uğradığı hezimetin 3. yıl dönümünde derin bir korku ve panik içinde yaşadığını ve bu korku ve paniğini Lübnan aleyhinde tehditler savurarak gidermeye çalıştığını, nitekim Lübnan’ı tehdit etmeyen bir tek siyonist elebaşı kalmadığını vurguladı.

Allame Fadlullah Lübnan halkı ve özellikle ordu ve direnişin kendilerini siyonist düşmanın her türlü ahmaklığına karşı hazırlamaları gerektiğini, çünkü düşmanın, Lübnan’a karşı son savaşında kaybettiği caydırıcı gücü ve haybetini ihya etmenin peşinde olduğunu vurguladı.

Hutbesinin bir başka bölümünde Filistin meselesine de değinen Allame Fadlullah Filistinli gruplardan iç meselelerle uğraşıp direnişten uzaklaşmamalarını ve haklarını düşmanın şartlarına karşı teslim olmak ve batılıların ve bazı Arap devletlerin tavsiyelerine kulak vererek geri alamayacaklarını ve tek seçeneğin direnişi sürdürmek olduğunu bilmeleri gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.