HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim’in saldırısına her an hazırlıklıyız

Lübnan’ın Hizbullah hareketi parlamenteri Navaf Musevi, Lübnan’ın kendini siyonistlerin muhtemel saldırı ve tehditlerine karşı donatmak ve savunmakta bir an bile tereddüt etmeyeceğini vurguladı.

Lübnanlı parlamenter ve Hizbullah hareketi üyelerinden Navaf Musevi, korsan İsrail’in son tehditlerine değindiği açıklamasında “Siyonist İsrail’in saldırısına her an hazırlıklıyız! İşgalci İsrail’in ne zaman etrafına saldıracağı bilinmez, bu nedenle askeri açıdan teçhizatlanma ve ülkemizi savunmak için gerekli önlemleri alma konusunda asla ihmalkar davranamayız!” dedi.

Düşmana,muhtemel bir Lübnan saldırısının bedelinin çok ağır ödetilmesi gerektiğinin altını çizen Musevi, her an bölge ve Lübnan için bir tehdit durumunda olan siyonist İsrail’e karşı yeterince caydırıcı güce sahip olmaları gerektiğini vurguladı.

Musevi, Lübnan milletinin dünyanın diğer milletleri gibi korsan İsrail ve Amerika’nın tehditlerine karşı ortak tavır koyması ve birlik sergilemesi gerektiğini, korsan İsrail’e karşı savunmanın ancak direniş gücünde var olan zati güçlere dayanmakla mümkün olacağını, Hizbullah hareketi olarak Lübnan genelinde vahdetten yana olduklarını ve ihtilafları bir kenara bırakarak korsan İsrail’in saldırganlığını müzakere etmek istediklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.