HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist rejimin son hareketleri çok tehlikelidir

İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, Amerika’nın Tahran Nükleer Araştırma Merkezi’nin nükleer yakıt temini konusunda bazı Batılı ülkelere yönelik siyasetlerini kandırmaca olarak niteledi.

Tahran’da basın toplantısı düzenleyen Laricani, İran’ın uluslar arası atom enerjisi kurumunun denetimini kabul ettiğini ve bu yöndeki siyasetini takip ettiğini belirterek, İran’ın her zaman sorunların müzakere ile çözümünden yana olduğunu ama ABD ile bazı kandırılmış ülkelerin nükleer enerji konusunda uluslar arası kanunları ayaklar altına aldıklarını söyledi.

Laricani, terör rejimi İsrail’in, son günlerde girişimini son zamanların en tehlikeli hadisesi olarak nitelerken, bu durum karşısında İslam ülkeleri ve uluslar arası toplumun sessiz kalmaması gerektiğini söyledi.
İran meclis başkanı, Filistin’de yaşanan gelişmelerin yalnızca Filistinlilerin sorunu olmadığını zira bütün İslam ülkeleri ve vicdan sahibi bütün insanları yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Irak’taki seçilmeden sonra yaşanan sürece de değinen Laricani, Irak halkının seçimlerde iradesini çok iyi bir şekilde ortaya koyduğunu ve düşmanların oyununu bozduğunu kaydetti.
Laricani, İran’ın her zaman Irak’ın toprak bütünlüğü ve hakimiyetinin destekçisi olduğunu söyledi.06/008

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.