FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejim’in varlığı meşru değildir

Filistin Ulusal Girişimi Hareketi Genel Sekreteri milletvekili Mustafa el-Bergusi, işgal yönetiminin el-Halil şehrindeki Hz. İbrahim Camisi ile Beytlaham’daki Bilal bn. Ebi Rebah Camisini ulusal tarihi eserler listesine alma kararının geçersiz olduğunu belirterek, bu kararın işgal devletinin bölgeyi Yahudileştirme projesinin devamı olduğunu ifade etti.

Siyonistlere seslenen Bergusi şöyle dedi: “Varlığınız meşru değil. Sadece el-Halil’deki varlığınız değil, Kudüs ve işgal altındaki diğer Filistin topraklarındaki varlığınız da meşru değil. El-Halil halkının direnişi, bölgedeki yerleşim birimlerinin önündeki en büyük engellerden biridir.”

İşgal hükümetinin aldığı son karar üzerine bugün (23 Şubat Salı) yazılı bir açıklama yapan el-Bergusi şöyle dedi: “Netanyahu’nun yerleşim birimleriyle ilgili plan ve projeleri ulusal kültürümüzü, tarihimizi ve mukaddesatımızı kesinlikle değiştiremeyecektir. Siyonist işgal devletinin Filistin topraklarında sürdürdüğü cinayetleri, katliamları, kıyımları ve talanları durdurması için yaptırım uygulamak ve onu her yerde boykot etmek gerekir.”

Dün de bir grup milletvekiliyle birlikte Haremi İbrahim’e giden el-Bergusi ile Yahudi gaspçılar arasında gerginlik yaşanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.