FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejimin yeni site inşaatı projesi devam ediyor

Siyonist rejim konut bakanlığı, İşgal altındaki Kudüs’te Siyonistler için 459 yeni konutun inşaatı yönünde bir plan hazırladığı gözleniyor.

Filistin tv’nin bildirdiğine göre Siyonist rejim konut bakanlığının hazırladığı plan kapsamında söz konusu 459 konutun işgal altındaki Kudüs’ün Ma’ale Adumim adlı sitesinde inşa edilmesi öngörülüyor.

Bu bağlamda Siyonist kaynaklar yayınladığı yazıda, İşgal altındaki Filistin’de site inşaat çalışmalarının yasa dışı olmasına rağmen Korsan rejim elebaşısı Netanyahu Cuma günü Ma’ale Adumim belediye başkanı ile telefon görüşmesinde 459 yeni konutun inşası konusunda gerekli talimatı verdiğini duyurdu.

Öte yandan Siyonist rejim savaş bakanı Avigdor Liberman da son günlerde Batı Şeria’da 2500 yeni konutun inşası konusunda karar aldığı, söz konusu konutların yakın tarihte inşaatı için düğmeye basılacağını söylemişti.

Bilindiği gibi Siyonist korsan rejim BM güvenlik konseyinin işgal altındaki Filistin topraklarında Siyonist site inşaatını yasaklamasına rağmen, Siyonist site inşaatını ivedilikle sürdürmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.