HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejim’le ancak Hizbullah başa çıkabilir

Lübnan ordusu emekli komutanlarından Mustafa Hamdan, Lübnan ordusunun ülkeyi siyonist rejim İsrail’e karşı savunabilecek yeterli donanıma sahip olmadığını belirterek siyonist rejim İsrail’le ancak Hizbullah’ın baş edebileceğini söyledi.

Lübnan’dan yayın yapan Radyo Nur’a bir demeç veren Lübnan Cumhurbaşkanlığı Muhafız Birliği eski Komutanı General Mustafa Hamdan, Lübnan ordusunun mevcut şartlar içerisinde ülkeyi siyonist rejim İsrail’e karşı savunacak durumda olmadığını belirterek siyonist rejim İsrail’le yalnızca Hizbullah’ın baş edebileceğini söyledi.

Siyonist rejim İsrail’in Lübnan içinde fitne ve direniş kültürünü yok etme üzerine kurulu bir strateji izlediğini belirten General Hamdan, Lübnan eski Cumhurbaşkanı Emil Lahud’un direniş kültürünü ülkenin savunma stratejisine kattığını söyledi.

General Mustafa Hamdan, eski Cumhurbaşkanı Emil Lahud’un Hizbullah’a bağlı direniş güçlerini ülke siyasetinde ve ülkenin savunma yapısında yer verdiği için bazı yabancı ülkelerin ve içerideki bu yabancı ülkelere bağlı grupların hedefi haline geldiğini ifade etti.

General Mustafa Hamdan, Lübnan eski Başbakanlarından Refik Hariri cinayeti kapsamında 2005 yılında tutuklanmış, bu yıl başlarında Hariri cinayetini soruşturan uluslar arası mahkeme tarafından delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (32) içerik yüklenmiştir.