FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonist rejimle ilişki kurmak Filistin davasına saygısızlıktır

Sur kentinde düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan Hizbullah’ın güney Lübnan temsilcisi Şeyh Nebil Kavuk, “Arapların İsrail’le ilişkilerini normalleştirmesi, Filistin davasına yapılan düşmanca saldırıların farklı bir veçhesidir” dedi.

İsrail’in Mescid-i Aksa altında sürdürdüğü kazılar, Kudüs’ü Yahudileştirme ve yeni yerleşim merkezleri açmasıyla, Mescid-i Aksa’yı tehdit ettiğini savunan Şeyh Kavuk, dünyanın sessizliğini eleştirdi.

Şeyh Kavuk “İsrail’in saldırılarını engelleyecek tek güç direnişi yaygınlaştırmaktır. Lübnan’ı ve Filistin’i savunmak, toprakları işgalden kurtarmak için direniş zorunludur. İsrail’i korkutan da direnişin güçlenmesidir” dedi.

Şeyh Kavuk, konuşmasının ilerleyen kısımlarında eleştirilerinin dozunu artırarak “İlişkileri normalleştirme projesi, İsrail’in katliamlarına karşı verilen bir ödüldür. İsrail’in ödüllendirilmesi, birinci derecede Filistin halkını hedef almaktadır. Direnişin güncesinde, Kudüs’ün Yahudileştirilmesinin görmezden gelinmesi asla mümkün değildir. Kudüs davası, tüm ümmetin davasıdır. Biz de Hizbullah olarak bu ümmetin bir parçasıyız ve Filistin halkına, Filistin davasına karşı olan sorumluluklarımızdan geri durmamız asla söz konusu olamaz” dedi.

Hizbullah’ın Filistin halkına vermiş olduğu destekten ötürü baskılara maruz kaldığını, askeri ve siyasi düzeyde bedeller ödediğini belirten Şeyh Kavuk “Çünkü uluslar arası toplum, Filistin davasını tasfiye etmeyi planlamaktadır. Hizbullah, tüm bu baskılara rağmen görevini yerine getirmekten geri durmayacak, Filistin halkının zafer kazanması için desteğini sürdürecektir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.