FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist rejimle uzlaşmak mazlumlara ihanettir

Filistin İslami Cihad Hareketi, Arap Birliği’ne bağlı Arap Barış Planını Takip Komitesi’nin, Filistin Özerk Teşkilatıyla katil İsrail arasında dolaylı olarak uzlaşma görüşmelerinin başlatılmasına izin tanıma girişimini kınadı.

Filistin İslami Cihad Hareketine mensup bir yetkili, bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, Arap Barış Planını Takip Komitesinin bu girişiminin korsan İsrail’i, Yahudi yerleşke yapma, Filistinli arazilerini gasp etme ve Filistin halkının dil ve mukaddesatına saldırıya dair siyasetlerini sürdürmesine teşvik edeceğinin altını çizdi.

Filistinli bu yetkili bu hususta şöyle konuştu: “Arap Barış Planını Takip Komitesinin bu tavrı, Filistinliler arasında gruplaşma ve bölünmeyi körükleyecektir. Zira Arap Birliği, Filistinli Özerk Teşkilatı’nın bakış açısını sadece dinledi ve katil İsrail’le her şekilde ve her isim altında görüşmelerin yeniden başlatılmasına hepsinin de karşı olduğu Filistinli grupların görüşlerini kale almadı. Arap Barış Planını Takip Komitesinin bu onay girişimi gerçekte, Siyonist İsrail için bir can simidi sayılır. Ve tabi hemen de bu girişimi memnuniyetle karşıladı.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.