FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Siyonist saldırı tehditleri psikolojik savaş taktiği

Meclis Ulusal Güvenlik Komisyonu eski üyesi Talainik, korsan İsrail’in İran’ı askeri saldırıyla tehdit etmesinin sadece bir psikolojik savaş çabalarından ibaret olduğunu belirtti.

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik Komisyonu eski üyesi Rıza Talainik, katil İsrail’in İslami İran’a yönelik son saldırı tehditlerini değerlendirirken, bu tip girişimlerin birkaç hedefi birlikte taşıdığını hatırlatarak “ABD ve NATO’nun Afganistan planlarında yeniden başarısız kalmaları, ecnebilerin İran’ın son kargaşa olayları konusunda yanlış hesaplar yapmaları ve genelde Uluslararası arenada meydana gelen diğer gelişmeler, bu son tehdit girişimleri için birer sebep sayılırlar” dedi.

ABD ve Siyonistlerin ilk hedeflerini, NATO’nun Afganistan’da yeniden başarısız kalmasının gündemden uzak tutulması, İran’ın iç meselelerinin suiistimal edilmesi ve bölgede yaratılan savaş psikoloji havası içerisinde Ortadoğu ülkelerini pasif bir halde tutmak diye sıralayan Talainik bu konuda ayrıca “Bugün İsrail’in savaş tan tanlarını başlatması siyasi amaçlı. Siyonist İsrail yetkilileri ve Amerikalılar, kendi başarısızlıklarını gündemden uzak tutmak ve kamuoyunu yanıltmak niyetiyle böyle bir ortamdan kar umuyorlar” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (8) içerik yüklenmiştir.