FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist saldırıda 2 mücahid şehid oldu

Siyonist işgal uçaklarının dün gece Gazze’nin değişik bölgeleriyle tüneller bölgesini bombalaması sonucu 2 kişi şehit oldu 6 kişi de yaralandı.

Saldırıların ardından telefonla bilgi veren İlk Yardım ve Olağanüstü Durumlar Müdürü Dr. Muaviye Hasaneyn şöyle dedi: “Siyonist işgal ordusuna bağlı F16 uçaklarının eş-Şuud mahallesiyle el-Ceradat bölgesine üç füze atması sonucu Mübarek Ebu Şeluf (27) ile Adiy Muhammed Ebu Hayş (16) adındaki Filistinli gençler şehit olurken saldırılarda 6 kişi de yaralandı.”

İlk yardım ve kurtarma ekiplerinin olay yerinde kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Hasaneyn, saldırılarda kaybolan 4 kişiye de ulaşılmaya çalışıldığını söyledi.

Siyonist işgal uçakları dün gece yarısından itibaren saldırılara başladı. Önce Tellu’l-İslam mahallesindeki Tellu’l-Heva bölgesi ile Gazze’nin orta bölgesinde bulunan Bureyc mülteci kampında bir grup direnişçi ile Gazze’nin kuzey kesiminde bulunan ez-Zeytun mahallesinin doğusunu bombaladı.

İşgal uçakları bu saldırılarla eş zamanlı olarak Gazze’nin güneyinde bulunan Han Yunus şehrinin el-Karara bölgesindeki el-Maarri Okulu civarında da iki hedefi bombaladı.

İşgal ordusu dün de Gazze’ye üç kez saldırıda bulunmuş, saldırılardan birinde İslamî Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’ne bağlı bir grubu hedef almıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.