FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist saldırılar işgalcinin tutumunu göstermektedir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Mısırlı yetkililerle Filistinli grupların liderleri arasında ulusal diyalog görüşmelerinin devam edebilmesi için üst düzey görüşmelerin yapıldığını söyledi.

Heniyye, Mısırlı yetkililerin yakın bir zamanda önce Fetih temsilcileriyle daha sonra da Hamas temsilcileriyle ayrı ayrı birer görüşme gerçekleştireceğini bildirdi.

Bugün (8 Haziran Pazartesi) Gazze’de Genel Lise Komisyonları’nı denetleyen Heniyye, burada yaptığı açıklamada “Halkımıza karşı yapılan ve okullarımızı yerle bir eden son acımasız saldırılardan sonra sınavların başarıyla düzenlenmesi halkımızın büyüklüğünü göstermektedir” dedi.

Heniyye, Batı Yaka’da ve Gazze’de sınavlara giren tüm öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

“Batı Yaka’da yaşananlar hiç şüphesiz diyaloğu olumsuz etkilemiştir ve anlaşmazlıkların giderilmesi amacıyla sürdürülen görüşmelerin başarılı olmasını dileriz” diyen Heniyye, Filistinliler arasındaki bölünmenin geçici ve istisnai bir durum olduğuna dikkat çekti.

Aslolanın birlik ve bütünlük olduğunu söyleyen Heniyye, “Filistin halkı samimi insanların çabaları sonucu mutlaka birlik ve bütünlüğünü sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Siyonistlerin bu sabah Gazze’nin doğusunda dört direnişçiyi şehit etmesine de değinen Heniyye, “Gazze’ye yapılan hava saldırıları işgalcinin düşmanca niyetler taşıdığının bir göstergesidir” dedi.

Heniyye, işgalcinin sınav günlerinin sükûnetini bozmak amacında olduğunu da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.