FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist saldırılar yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor

Filistin El-Ahrar Hareketi Genel Sekreteri Halit Ebu Hilal, Siyonistlerin son iki günde Gazze Şeridi’ne gerçekleştirdikleri saldırıların son olmayacağını, bilakis onay verilen doğrudan müzakerelerle birlikte yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu söyledi.

El-Ahrar Hareketi Genel Sekreteri Ebu Hilal, dün akşam (1 Ağustos Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride özetle şu ifadelere yer verildi:

“Siyonist düşmanla anlamsız müzakereler girdabı başladığından bu yana, Araplar veya Ramallah’taki Fetih yönetimi Siyonist işgal devletine taviz verdikçe ve geri adım attıkça, Siyonist düşman buna Filistin halkına yönelik bir cinayetle veya bir dizi cinayetler zinciriyle karşılık verdi. Azgınlığını ve saldırılarını daha da artırdı.”

Ebu Hilal, daha sonra şöyle dedi: “Siyonistlerin politikaları, düşmanlık, saldırganlık, bombalama, şehit etme ve Filistin topraklarına girme şeklinde tezahür etmektedir. Aynı şekilde, Kudüs’e ve kutsal mekanlara da saldırmakta, Tevrat bahçeleri inşa etmektedirler. Siyonistlerin bu politikalarının son meyvelerinden biri de, Kudüs milletvekilleri hakkında verilen Kudüs’ten uzaklaştırma kararıdır. Kudüs, boğulmak istenmektedir. Çünkü bu, Siyonist düşmanın politikasıdır. Bu, düşmanın Filistinli müzakereciye ve ona onay veren Araplara cevabıdır.”

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.