HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Siyonist şer yönetimi bölgeden sökülüp atılmalıdır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah ile yaptığı telefon görüşmesinde siyonist rejim İsrail’in yeni bir savaş başlatması halinde bu şerden bölgenin kurtulması gerektiğini söyledi.

Ahmedinecad, “Siyonistler, direniş hareketinden, Lübnan ve bölge halkından aşırı derecede korkuyor. Onlar, Lübnan ve Gazze’deki (33 ve 22 gün savaşları) yenilgilerini telafi etme peşindeler. Onur ve varlıklarının tehlikede olduğunu hissediyorlar, ama bu işe (saldırı) cüret de edemiyorlar. Çünkü işin sonundan korkuyorlar” diye konuştu.

Ahmedinecad, “Hazırlık öyle bir safhada olmalı ki, siyonist İsrail, geçmişteki hatasını tekrar etmek isterse, işi bir kerelik olsun ve bölge ebedi olarak onun şerrinden kurtulsun. Bu alanda İran halkı, Lübnan ve bölge halklarının yanındadır” dedi.

Nasrullah da direniş hareketi Hizbullah ve Lübnan’ın “çok iyi durumda” olduğunu belirtti ve “Siyonist rejimin tehditleri karşısında hiçbir korku söz konusu değil. Siyonistlerin plan ve tehditleri bir sonuç vermeyecek” dedi.

“Siyonist İsrail, stratejik açıdan da yeni savaşı başlatacak durumda değil” diye konuşan Nasrullah, “İsrail’in tehditleriyle asıl amacının psikolojik savaşın bir parçası olarak korku ve vahşet ortamı yaratmak olduğunu, ancak bu durumda da bir neticeye ulaşamayacağını” söyledi.

Nasrullah, bir süre önceki açıklamasında, “İsrail’in Filistin halkına yeniden saldırması halinde, Filistin halk direnişinin, onu destekleyen İran ve Suriye’nin yanında yer alacağını” bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.