FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist sızma mücahidlerce engellendi

Filistin Direniş Komiteleri’nin askeri kanadı En-Nasır Salahuddin Tugayları, dün akşam (01 Ocak Cuma) Gazze’nin Rafah şehrinin doğu kesimine sızmaya çalışan Siyonist işgal ordusundan bir birliğe beş havan topuyla karşılık verdiğini bildirdi.

Operasyonla ilgili askeri bir bildiri yayınlayan En-Nasır Salahuddin Tugayları, Rafah’ın doğu kesimine sızmaya çalışan işgal ordusuna bağlı bir piyade birliğine kendisine bağlı mücahitlerin 5 adet 100 mm’lik havan topuyla karşılık verdiğini belirtti.

En-Nasır Salahuddin Tugayları yayınladığı bildiride ayrıca, bu operasyonu işgalcilerin Filistin halkına saldırılarına misillemede bulunma hakkına sahip olduklarını ifade etmek ve bütün Filistin topraklarını kurtarmak için direniş yoluna bağlı olduklarını göstermek için yaptıklarını ifade etti.

Bildiride ayrıca Siyonist birliğe saldıran mücahitlerin kayıp vermeden sağ salim mevzilerine geri döndükleri de kaydedildi.
Diğer taraftan mahalli kaynakların ifadelerine göre, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarında mevzilenmiş işgal ordusunun attığı bir füzenin Gazze’nin kuzeyinde yer alan Cibaliye Mülteci Kampı’nın doğu tarafına düştüğü belirtildi.

Füzenin düştüğü yere çok sayıda ambulans ve ilk yardım ekibinin geldiğini bildiren kaynaklar, şu an itibariyle ölü veya yaralı olup olmadığının bilinmediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.