FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist subaylarla Abbas milislerinin dostluğu artıyor

Siyonist gazetelerden Haaretz dünkü (13 Ağustos Cuma) sayısında Ramazan ayının ilk gecesinde Ramallah şehrine giren Filistinlilerin Abbas’a bağlı subayların Siyonist işgal subaylarıyla kol kola gezdiklerini görerek şok olduklarını yazdı.

Bölgede iki taraf arasında yapılan görüşme ve koordinasyonun devam ettiğine dikkat çeken gazete, görüşmelere Siyonist taraftan Merkez Bölgesi Komutanı Avi Mizrahi, Ayosh Taburu komutanı Nitzan Alon ile sözde Sivil İdare Başkanı Ydav Mordechai’nin katıldığını ifade etti.

Gazete devamla şunları yazdı: “Ramallah’ın orta yerinde ve Ramazan ayı gibi Müslümanlar açısından önemli bir ayda koordine toplantılarının açıktan yapılması, son üç yıldaki değişimi gösteriyor. Siyonist işgal subaylarıyla Filistinli meslektaşları arasında önemli dostluklar ve sıcak ilişkiler kurulmuştur. Bu ilişki Siyonistlere karşı yapılan birçok direniş eylemini başarısız kılmıştır”.

Makaleyi yazan Siyonist yazar Ramallah’ta yaptığı geziyle ilgili olarak yazdığı notlarda, şehirde sinemaların çok aktif olduğunu, Ramazan ayında da canlı müzik için Ramazan çadırlarının kurulduğuna dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.