ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Siyonist Suudi Rejimi Yemen’de Ağır Yenilgi Almaya Devam Ediyor

Askeri kaynaklar, Yemen ordusu ve halk komiteleri ile firari Yemen Cumhurbaşkanı Mansur Hadi güçleri arasında başkent San’a’nın doğusunda şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurdu.

Suudi Arabistan liderliğindeki Arap koalisyonundan hava desteği alan firari Mansur Hadi güçlerinin Zabe ve el Azimiye bölgelerinde ilerlemeye çalıştığı belirtildi.

Yemen ordusu ve halk komitelerinin işgal güçlerinin kuzeydeki ilerleyişlerini durdurduğu bildirilirken, Yemen ordusunun el Sefiye ve el Katep bölgelerine yönelik top atışlarında 17 işgalcinin öldürüldüğü ve yaralandığı ifade edildi.

Aynı zamanda Suudi Arabistan’a ait savaş uçaklarının başkent San’a’da bulunan askeri üniversiteleri hedef aldığı belirtildi.

Yemen ordusu ve halk komiteleri ile Mansur Hadi güçleri arasında el Hamili köprüsünün doğusunda yaşanan şiddetli çatışmalarda iki taraftan da kayıpların yaşandığı ve Yemen ordusunun el Hamili bölgesinde bulunan Mansur Hadi güçlerini Zelzal 2 füzeleri ve top atışları ile hedef aldığı belirtildi.

Yemen Savunma Bakanlığı ise Yemen ordusu ve halk komitelerince el Biza kentinin güneyinde yapılan bireysel saldırılarda Mansur Hadi güçleri ve el Kaide terör örgütünden onlarcasının öldürüldüğü ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Haziran 2022 (19) içerik yüklenmiştir.