FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist tehcir kararı Ürdün için de tehdittir

Ürdün’deki İslamî Çalışma Cephesi Siyonist işgal devletinin binlerce Filistinliyi Batı Yaka’dan zorla çıkarmayı amaçlayan kararının doğuracağı tehlikelere dikkat çekerek, böyle bir kararın Ürdün’ün güvenliği için büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtti.

Çalışma Cephesinin Filistin sorumlusu Hassan Zeniybat bugün (14 Nisan Çarşamba) yatığı basın açıklamasında şöyle dedi: “Siyonist hükümet, Arap ülkelerinin barış görüşmelerinden bahsettiği bir dönemde Filistinlilerin transferi için kirli planlar kuruyor. Ürdün hükümetinden böyle geçersiz ve hukuki dayanaktan yoksun karara karşı çıkmasını istiyoruz. İşgal yönetiminin aldığı bu karar, bu yönetimin işgal altındaki topraklarda yerleşim birimlerinin inşaatını son hızla sürdürdüğü, mukaddes mekanları Yahudileştirmek için planlar kurduğu bir sürece denk geliyor. Siyonistler işgal altındaki Filistin topraklarında yerleştirmek amacıyla dünyanın dört bir yanından Yahudileri getirmek için çaba harcarken, bir yandan da Filistinlileri yurtlarından çıkarıyorlar. Böyle bir uygulama insani, ahlaki ve hukuki her türlü ilkeye aykırıdır.”

Çalışma Cephesi Arap ülkelerinden görüşme seçeneğini bir kenara bırakıp direnişi desteleyerek işgale karşı durmalarını, Ramallah yönetiminden de Filistin halkının çıkarlarını korumasını ve Batı Yaka’daki direniş mücahitlerini takip etmekten vazgeçmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.