FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist tehditler son operasyonun şokundandır

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı Şeyh İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Siyonist Maliye Bakanı Yuval Steinitz’in Gazze’yi yeniden işgal edebilecekleri yönünde savurduğu tehdidin geçen Cuma günü Gazze sınırında 3 Siyonist askerin öldürülmesinin şokundan kaçmak için gündeme getirildiğini belirtti.

Siyonist liderin bu tehdidiyle işgal ordusu askerlerinin maneviyatını güçlendirmek istediğini ifade eden Ebu Ubeyde, Kassam mücahitlerinin Siyonistlerin olası bir ahmaklığına karşı koymak için hazır beklediğini kaydetti.

Şeyh İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde bugün (28 Mart Pazar) konuyla ilgili basına açıklamada bulundu. Ebu Ebeyde, “Siyonist işgalcinin bakanları ve ordu komutanları diliyle savurduğu bu tehditler Siyonist düşmanın kibrinden kaynaklanmaktadır. Fakat bu tehditler bizi korkutmamaktadır” dedi.

Siyonist ordunun seçkin askerlerinin direnişçilerin elindeki basit silahlar karşısında büyük kayıp verdiğine ve Gazze’ye on metre giremediğine işaret eden Ebu Ubeyde, “Siyonistlerin seçkin askerlerinin durumu böyleyken, normal askerleri Gazze’ye nasıl girecekler?” diye sordu.

Siyonist işgal yönetiminin bölgedeki en büyük askeri güçlerden birine sahip olduğu halde kamuoyunu yanlış yönlendirerek Hamas’ı kendisine saldırmak üzere silahlanıyor gibi göstermek istediğini belirten Ebu Ubeyde, bu aldatmacaya Arap ve İslam ülkelerinde kimsenin kanmayacağını söyledi.

Ebu Ubeyde, silaha sahip olmaya devam edeceklerinin de altını çizerek, “Kendimizi savunmak bizim en doğal hakkımız” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.