FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist tehditler yaşadıkları paniğin ürünüdür

Ortadoğu meseleleri uzmanı Murtaza, Tel aviv’in Lübnan Hizbullah hareketine yönelik savurduğu tehditlere değinerek bu tehditlerin gerçekte siyonistlerin Hizbullah’ın gücünden derin panik yaşadığını yansıttığını kaydetti.

El-Cezire TV kanalına konuşan Ortadoğu meseleleri uzmanı İhsan Murtaza, siyonistlerin Lübnan Hizbullah hareketine yönelik son tehditleri ve ayrıca bu hareketin üst düzey komutanlarından İmad Mugniye’yi şehit etmeleri olayına değinerek tüm bu tehditlerin siyonistlerin Hizbullah hareketinin intikam girişiminden duyduğu derin korku ve paniği yansıttığını belirtti.

Hizbullah hareketinin üst düzey yetkililerinden ve Hac Rıdvan olarak ün yapan İmad Mugniye, 12 şubat 2008’de Suriye’nin başkenti Şam’da siyonistlerin düzenlediği bir suikast sonucu şehit düştü. Bu olayın ardından Hizbullah genel sekreteri Nasrullah intikam yemini etti.

Arap uzman Murtaza, korsan İsrail’in Mugniye’nin suikastı ardından Hizbullah hareketinin kesinlikle intikam alacağının bilincinde olduğunu ve bu yüzden siyonistlerin derin panik yaşadığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.