FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist toplum: Yaptıklarımızdan dolayı dünya bize düşman oldu

İşgal devletinde yayınlanan Jerusalem Post gazetesinin yayınladığı anket sonuçları Siyonist toplumla ilgili çarpıcı bazı noktaları ortaya çıkardı. Habere göre ankete katılanların %54’ü işgal rejiminin dışlandığını düşünürken, %6’sı ise bütün dünyanın kendilerine karşı olduğuna inanıyor.

Anlaşmazlıkların Çözümü İçin Evans Merkezi ile Demokrasi Enstitüsü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği ankete katılan Siyonistlerin %77’si dünyanın işgal rejimini eleştirmesinin temelinde Filistin halkına karşı yaptığı uygulamaların etkili olduğunu ifade etti.

Anket sonucunda bunun tam tersi bir durum da ortaya çıkmış. Siyonistlerin bu yaklaşımlarının aksine, ankete katılan Arapların %75’i ise bütün dünyanın Siyonistlere karşı olduğu noktasında Siyonistlerle aynı fikirde olmadıkları yönünde görüş belirtti.

Siyonist işgal rejiminin yıllardır Filistin halkına karşı kan kusturması; dünyanın gözü önünde katliamlar yapması, cinayetler işlemesi, Gazze’ye savaş açması, insani yardım taşıyan Özgürlük Filosu’na saldırması, Kudüs’te terör estirmeye devam etmesi; burada evleri yıkması, Filistinlileri yurtlarından etmesi dünyadaki birçok özgür ve onurlu insanın tepki göstermesine ve tavır takınmasına neden olmuştur.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.