FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist toplumda yılda 400-500 kişi intihar ediyor

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan gazetelerden Yediot Aharanot, Siyonist toplumda yılda 400’den fazla kişinin intihar ettiğini ve yetkililerin bu olumsuz tabloya karşı ilgisiz davrandığını yazdı.

Yaşamak İçin Derneği üyesi ve intihar konusunda halkı bilinçlendirmede faaliyet gösteren Danny Tzipi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bir çok insan, İsrail’de her yıl 400-500 kişinin intihar ettiğini bilmiyor” dedi.

Gazeteye bilgi veren Tzipi devamla, yetkililerin bu konuda gerçekleri gizlemesinin intihar eden sayının aslında 500’den fazla olduğunu gösterdiğini belirterek, İsrail toplumu için bu rakamın oldukça yüksek olduğunu söyledi.

Tzipi devamla şu bilgiyi verdi: “Yetkililer çoğu zaman intihar karşısında farklı bir tutum sergiliyor. İntihar gerçeğini gizlemek için intihar olayını mutlaka bir sebebe bağlıyor. İntihara kaza veya normal ölüm süsü veriyorlar.”

İntihar olaylarının artış göstermesi üzerine ailelerin seslerini yükseltmeye ve çözüm getirmeleri için yetkililerden hesap sormaya başlamaları beklenirken önümüzdeki günlerde bu rakamın daha yüksek olacağı görüleceği ve intiharın dışında Siyonist toplumun içeriden ne kadar kokuştuğunu da ortaya koyacağı tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.