HaberlerKuzey AmerikaUzakdoğu

Siyonist Trump, Kuzey Kore lideri ile görüşmesini başarılı göstermeye çalıştı

Amerikan başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri ile görüşmesini, ‘başarılı müzakereler geçirdik’ şeklinde değerlendirdi.

Trump, Kuzey Kore lideri ile görüşmesini başarılı göstermek için, görüşme neticesinde Kuzey Kore’nin nükleer faaliyetlerinin durdurulduğunu ve nükleer deneme tesislerinin çalışmalarını durdurduğunu söyledi.

Bu arada Demokratlar’ın Amerikan Senatosu’ndaki senatörlerinden Chuck Schumer ise Trump’ın, Kuzey Kore lideri ile görüşmesiyle alay ederek, bunların boş sözler olduğunu bildirmiş ve son görüşmenin de Amerika için bir başarı olmadığını söylemişti.

Öte yandan Cumhuriyetçi siyasetçilerin çoğu da ABD ve Kuzey Kore liderlerinin görüşmelerinin başarısız olduğu görüşündeler.

Diğer yandan Amerikan başkanı Donald Trump’ın, Güney Kore ile birlikte yürütülen askeri tatbikatları durdurma kararının Pentagon’da memnuniyetsizlikle karşılandığı iddia edildi. Amerikan medyasında yer alan ve Pentagon’a yakın savunma uzmanlarına dayandırılan haberlerde Trump ile Pentagon arasındaki Kuzey Kore farklılaşmasına dikkat çekildi.

Buna göre Trump’ın, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile vardığı uzlaşma sonrasında “Güney Kore ile ABD’nin birlikte yürüttüğü askeri tatbikatları sona erdirme” talimatı vermesi, Amerikan ordusunda bazı rahatsızlıklara neden oldu.

Pentagon yetkililerinin, söz konusu askeri tatbikatların bir anda sona erdirilmesi talimatını “sürpriz” olarak gördükleri ve bu kararın çok hızlı alındığını düşündükleri belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.