HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Siyonist Trump, OPEC’e ateş püskürüyor

ABD Başkanı Danold Trump, petrol fiyatlarındaki yükseklik için bir kez daha OPEC üyesi ülkeleri suçladı ve OPEC’den fiyatların düşmesi için daha fazla şey yapmasını istedi.

Twitter üzerinden açıklama yapan Trump, “OPEC, benzin fiyatlarının arttığını ve bu konuda çok az şey yaptıklarını hatırlamalılar.

Onlar fiyatları yükseltkiyorlar ve ABd OPEC üyelerinin çoğunu çok küzük bir bedelle savunuyor. Bu gidiş gelişli bir cadde olmalı. Fiyatları şimdi düşünmeliler” dedi.

Öte yandan Trump yönetiminin, Amerika’yı “devasa ticaret açığından ve felaket ticaret anlaşmalarından” kurtarmak için başvurduğu korumacı ticaret politikaları ve sonuçlarına yönelik iç muhalefet giderek güçleniyor. ABD’nin ithal çelik ve alüminyuma getirdiği tarifelere Avrupa Birliği, Çin, Kanada, Meksika, Hindistan ve Türkiye’den ardı ardına gelen misillemeler, Amerikan şirketlerinin endişelerini en üst seviyeye çıkardı.

Trump yönetiminin ticaret ortaklarından gelen misilleme ve iş dünyasından gelen telkinlere rağmen geri adım atmayacağının anlaşılması, endişelerin aksiyona dönüşmesine neden oldu. Amerika’nın sembol şirketlerinden Harley-Davidson, geçen hafta, Trump’ın fitilini ateşlediği ticaret savaşı nedeniyle üretiminin bir bölümünü yurt dışına taşıyacağını açıkladı.

Trump’ın Harley-Davidson’ı bu kararından ötürü sosyal medyada sert dille eleştirmesi ve hatta tehdit etmesinin, Amerikan iş dünyası üzerinde istenen etkiyi yaratmadığı hafta başında belli oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Şubat 2024 (22) içerik yüklenmiştir.