AsyaHaberler

Siyonist uçaklar Kuveyt hava sahasına giremez

Kuveyt’in resmi kaynakları,İsrail uçaklarının kendi hava sahalarına girmelerine müsaade ettiklerine dair çıkan haberlerin,bizzat İsrail tarafından basına pompalanan maksatlı ve asılsız haberler olduğunu açıkladılar.

Kuveytli sivil bir havaalanı sorumlusu konuyla ilgili açıklamada bulunurken, İsrailli uçakların Kuveyt’in hava sahasında uçuş yapmalarına izin verildiğine dair çıkan haberlerin uydurma ve asılsız olduğunu söyledi.

Kuveyt basımı “El-Vatan” gazetesinin haberine göre, söz konusu Kuveytli yetkili bu konuda ayrıca “Kuveyt, hâkimiyet sahibi bir ülkedir, dolaysıyla bu ülkenin hava sahasının kullanılması belli kural ve kanunlar çerçevesinde olabiliyor. Bu yüzden bahane ne olursa olsun Kuveyt bu kanunlar dışında, hava sahasının ihlal edilmesine asla müsaade etmez” diye konuştu.

İbranice yayınlanan “Yedioth Ahronot” gazetesi, ABD’nin Batı Şeria’da Yahudi yerleşke kurma projesinin durdurulmasına karşılık olarak, İsrailli uçakların Arap ülkelerin hava sahasına girmelerine izin verilmesini önerdiğini ifşa etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.