FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Uzman: Gazze’deki Direnişin Füzeleri Yeni Savaşta İsrail’i Felç Edecek

İsrailli askeri analist Tal Lif Ram; Siyonist rejimin direniş tünellerini ele geçirmesi gibi kazanımlarına rağmen, Gazze Şeridi’nde Filistin direniş gruplarının sahip olduğu uzun menzilli füzelerin, İsrail’in güvenliği için en büyük tehdit sayıldığını söyledi.

Direniş tünellerinin İsrail güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırındaki işgal bölgelerinde yaşayan Siyonistler için güvensizliğe neden olabileceğine işaret eden Siyonist uzman; ancak Gazze’deki direniş füzelerinin bu rejimi tamamen felç edebileceğini, bunun direniş için büyük bir stratejik kazanım sayıldığını kaydetti.

Ram, Siyonist rejim ordusunun 51 Günlük Savaş’taki yenilgisinin ardından sadece tüneller meselesine fazlasıyla özen gösterdiğini ve ordunun diğer yenilgilerinin göz ardı edildiğini sözlerine ekledi.

İsrailli askeri uzman; yeni bir savaş patlak vermesi halinde Gazze füzelerinin İsrail için en esas tehdit sayıldığını, çünkü Gazze’den işgal topraklarına füze fırlatılmasının havalimanları ve limanlarının kapatılmasına, ekonomisinin büyük darbeler almasına neden olacağından rejimi felç edeceğini kaydetti.

Tal Lif Ram son olarak şu soruyu gündeme getirdi: Acaba direniş tünellerini ortaya çıkarmak için çalıştığı gibi İsrail’in Filistinlilerin füzelerine karşı koymak için savunma sistemlerinden başka bir yol bulabilir mi? ve sorunun cevabında da; “kesinlikle hayır” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.