ArabistanFilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yahudi Lobisininden Suudi Arabistan’a Övgüler

ABD’nin en büyük Yahudi lobi örgütü AIPAC’ın yıllık konferansı Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve BAE’nin karanlık liderlerine destek şovuna döndü. Toplantıda konuşan “Büyük Amerikan Yahudi Organizasyonları Başkanları Konferansı” Başkanı Stephen Greenberg, İsrail destekçisi Amerikan-İsrail Halkla İlişkiler Komitesi’ne (AIPAC), Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin liderliğini destekleme çağrısında bulundu.4 Mart’ta AIPAC’in yıllık konferansı açılışında konuşan Greenberg, BAE ve Ürdün’ü ziyaret ettiğini, BAE liderlerinin “hoşgörüsü” ve “terörle mücadeleye bağlılığı”ndan cesaret aldığını belirtti. Greenberg, Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkelerinin aynı yönde desteklenmesini talep etti.

İRAN, YAHUDİ VE SUUD İÇİN ORTAK DÜŞMAN

Greenberg ayrıca, Muhammed bin Selman’ın Suudi Arabistan’ı değiştirme çabalarına da destek verilmesi çağrısı yaptı. Greenberg, “Gerçek değişim cesaretlendirilmelidir” ifadelerini kullandı. İsrail Eğitim ve Diaspora İlişkileri Bakanı Naftali Bennett, İran’ı, saldırılması gereken bir ahtapotun başı olarak nitelendirdi. Bennett, “Suudi Arabistan’ın nükleer güç olmasına engel olmalıyız” ifadelerini de kullandı. Konferansta konuşan eski İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, Al Jazeera’ye yaptığı açıklamada, Suudi liderlerle iyi ilişkileri olduğunu söyledi. Ayalon, “İran bizim ortak düşmanımız” dedi.

SİLAHSIZ GETTO DEVLET

İsrail İşçi Partisi lideri Avi Gabbay, etnik temizlik çağrısı yaparak İsrail’in, Filistin’in işgal altındaki toprakları Batı Şeria ve Gazze’de askerden arındırılmış bir Filistin devleti kurarak kendisini Filistinlilerden ayırmasını istedi. Siyonizmin bölgesel hedefini hatırlatan Gabbay, “Biz Ortadoğu’nun yalnızca bir parçası değiliz. Biz Ortadoğu’yu yönetmek istiyoruz” dedi.

Kapalı