FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist yahudi yerleşimciler Filistinli bir genci yaraladı

Telmudi ayinler yapacakları iddiasıyla bugün sabah Batı Yaka’nın Nablus şehrinin doğusunda yer alan ve Hz. Yusuf’a ait olduğu iddia edilen türbeye baskın yapan Yahudi yerleşimciler Filistinli bir genci yaraladılar.

Bugünkü (22 Aralık Pazartesi) baskın ve saldırıyla ilgili bilgi veren görgü şahitleri, sabah erken saatlerde Siyonist yerleşimcilerin birkaç otobüsle işgal askerlerinin himayesinde Yusuf’un Kabri ismiyle bilinen türbeye baskın yapıp telmudi ayinler yapmak istediklerini belirttiler. Yapılan baskın ve tahrikleri protesto etmek isteyen Filistinli gençlerle yerleşimciler ve işgal askerleri arasında şiddetli çatışmalar çıktı. Balata Mülteci Kampı, Umman Caddesi ve Asker Mülteci Kampında şiddetlenen çatışmalarda gerginlik devam ediyor.

Görgü şahitlerinin verdikleri bilgiye göre işgal güçleriyle yerleşimci teröristlere taş, molotof ve havai fişeklerle karşı koymaya çalışan Filistinli gençlerin üzerine göz yaşartıcı bomba, ses bombası, plastik mermi ve gerçek mermi yağdıran işgal üçleri bir gencin yaralanmasına ve onlarcasının da boğulması tehlikesi geçirmesine neden oldular.

Çatışmalar esnasında Umman Caddesinde Halid Ka’bi adındaki Filistinli vatandaşın evine giren işgal güçleri evde terör estirerek eşyalara zarar verdiler.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.