FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist yahudiler, İsrail’den kaçıyor

Siyonistlerin Kudüs’teki araştırma merkezinin, istatistikler idaresinin yaptığı değerlendirmelere dayanarak verdiği bilgiye göre, 2009 yılında işgal altındaki Kudüs’ün 1967’de işgal edilmiş kesiminde (Doğu Kudüs’te) tersine göç yaşandı ve yıl içinde şehirdeki Yahudi nüfustan 7.100 kişi azalmış oldu.

Kudüs’ün nüfusu ile ilgili istatistik çalışmalarının verilerine göre 77.400 Yahudi’nin ikamet ettiği işgal altındaki Doğu Kudüs’e geçen yıl 12.800 kişi göç ederken, aynı süre içinde 19.900 kişi de şehri terk etti. Şehri terk edenlerin yarısı şehrin civarında yaşamayı tercih etti.

Kudüs’te yaşanan tersine göç işgal rejimini ciddi bir şekilde tedirgin ederken, işgalci belediye başkanı Nir Barkat gelişmeleri kaygıyla izlediklerini ve belediye başkanlığına geldiğinden beri tersine göçün önüne geçmek için bir dizi tedbire başvurduğunu söyledi.

İşgal rejimi Kudüs’teki demografik yapıyı Siyonistlerin lehine çevirmek için Yahudilerin burada ikamet etmelerini özendiriyor, Filistinlileri çıkarmak için ise her bahaneye başvuruyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.