FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimciler Arazilerinde Çalışan Filistinli Çiftçilere Saldırdı

Yahudi yerleşimciler, dün (25 Mart Pazar) Kalkiliya kentinin doğusundaki Havat Gilad Yahudi Yerleşkesi hizasındaki tarım arazilerinde çalışan Filistinli çiftçilere saldırdı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimini takipten sorumlu Gassan Dağlas, Kalkiliya ve Nablus arasındaki tarım arazileri üzerinde kurulu Havat Gilad Yahudi Yerleşkesi sakinlerinden bir grup yerleşimcinin tarlalarında çalışmakta olan Filistinli çiftçilere saldırdığını ve çiftçileri darp ettiğini açıkladı.

Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin saldırısı sonucu İmatin köyü çiftçilerinden bazılarının yaralandığını ve yaralılardan 62 yaşındaki Yusuf Berri’nin hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Havat Gilad Yahudi Yerleşkesi sakinlerinin son aylarda Filistinlilere yönelik saldırılarını yoğunlaştırdığını belirten Dağlas, işgal güçlerinin Yahudi yerleşimcileri koruduğuna dikkat çekti.

Filistinli aktivist, işgal hükümetinin ve ordusunun ihlaller karşısında sessiz kalmasının Yahudi yerleşimcileri Filistinlilere daha çok saldırmaya teşvik ettiği bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.