FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist yerleşimciler bir camiyi ateşe verdi

Gaspçı Yahudi yerleşimcilerin bugün (11 Aralık Cuma) sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın Silfit şehrine bağlı Yasof kasabasındaki büyük camiyi ateşe vermeleri soncu caminin büyük bir bölümü yandı.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin bugün sabah saat dört civarında caminin kapısını kırdıktan sonra ikinci katına benzin dökerek camiyi ateşe verdiklerini bildirdiler.

Yahudi yerleşimcilerin çıkardığı yangının birçok Mushaf ve kitabı barındıran cami kütüphanesine de sıçradığı, ayrıca yangını çıkaran yerleşimcilerin bir Filistinli vatandaşı da yaraladıkları belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin camiyi ateşe verdikten sonra caminin duvarlarına “Böyle intikam alırız”, “Hepinizi yakacağız” gibi sloganlar yazdıktan sonra bölgeden ayrıldıkları kaydedildi.

Yasof kasabası daha önce de gaspçı yerleşimcilerin saldırılarına maruz kalmış bir bölge. Gaspçılar daha önce de kasabaya saldırmış, koyun sürülerini çalmış ve ahalinin topraklarını gasp etmişti.
Kaynaklar, caminin yakılması üzerine kasaba halkı ile gaspçı yerleşimciler arasında çatışmaların başladığını bildiriyorlar.

Camiyi ateşe veren gaspçı Yahudiler cami duvarına Filistinlileri tahrik etmek için çirkin sloganlar da yazdı.
Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.