İslami Davet

Siyonist Yerleşimciler Dün Akşam Burin Beldesine İki Kez Saldırdı

9 Ocak 2018 14:25

Siyonist yerleşimciler dün (8 Ocak Pazartesi) Nablus kentinin güneyindeki Burin beldesine iki kez saldırı düzenleyerek arbede çıkardı. 

Filistin tv muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Yitzhar Yahudi Yerleşkesi’nden gelen onlarca Yahudi yerleşimci beldenin doğu kesimindeki evlere saldırdı.

Evlerin yakınlarında otomobil lastikleri yakan Yahudi yerleşimcilerin evleri taşladıkları ve Filistinlilerin araçlarına saldırdıkları kaydedildi.

Bu arada beldeye kalabalık bir grup halinde saldıran Yahudi yerleşimciler ve işgal güçleriyle belde sakinleri arasında çatışmaların yaşandığı, işgal güçlerinin belde sakinlerini dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullandığı ifade edildi.

Dün akşam Yahudi yerleşimcilerin ilk saldırısından bir süre sonra bu kez Brakha Yahudi Yerleşkesi’nden gelen yerleşimcilerin beldenin kuzey bölgesine saldırdığı açıklandı.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin Brusli Iyd ve Beşşar Iyd isimli Filistinlilerin evlerine saldırdıklarını ve belde sakinlerinin yerleşimcilere karşı koyduğunu söyledi.

Siyonist Yerleşimciler Dün Akşam Burin Beldesine İki Kez Saldırdı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık