FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimciler Filistinlilere Ait 30 Aracın Lastiklerini Tahrip Etti

Filistinlilere ve mülklerine saldırılarıyla ünlü “Bedel Ödetme” isimli Yahudi yerleşimci çetesi, bu sabah (19 Şubat Çarşamba) işgal altındaki Kudüs kentinin kuzeyindeki Şurfat köyünde Filistinlilere ait 30 aracın lastiklerini tahrip etti.

Fanatik Yahudiler Kudüs’e bağlı Şurfat köyüne saldırarak Filistinlilere ait araçların lastiklerini tahrip etti ve duvarlara ırkçı sloganlar yazdı.

İşgal polisi kaynakları, bu sabah erken saatlerde Kudüs’e bağlı Beyt Safafa’nın El Şurfat Mahallesi’nde Filistinlilere ait 30 aracın lastiklerinin tahrip edildiğinin ve duvarlara Araplar aleyhine ırkçı sloganların yazıldığının görüldüğünü söyledi. İşgal polisi, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Bu arada Yahudi yerleşimciler Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesinde Filistinli çiftçilere ait bir kulübeyi yıktı. Kaynaklar, yerleşimcilerin Iydu’l-Kıssis bölgesinde Filistinli Riyad Davud Salah’a ait yüz yıllık kulübeyi arazinin yerleşimcilere ait olduğunu iddia ederek yıktığını söyledi.

Yahudi yerleşimci gençlerin zaman zaman bölgede işgal güçleri himayesinde Filistinli çiftçilere saldırdığı ve çiftçileri korkutarak arazilerinden kovmak istedikleri ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2024 (19) içerik yüklenmiştir.