Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Yerleşimciler Filistinlileri Tehdit Eden Irkçı Sloganlar Yazdı

Siyonist yerleşimciler bu sabah (20 Mart Çarşamba) erken saatlerde Beytlahim’in batısındaki Battir beldesinde Filistinlilerin mülklerine saldırdı.

Battir Belediye Başkanı Teysir Kattuş, belde sakinlerinin sabah uyandıklarında beldedeki bir caminin duvarlarına ve ana caddede park halindeki araçların kaportalarına ırkçı sloganlar yazıldığını gördüklerini söyledi.

Kattuş, Yahudi yerleşimcilerin duvarlara ve araçlara yazdıkları sloganların altına fanatik Yahudilerden oluşan ve “Bedel Ödetme” adıyla bilinen çetenin imzasını attıklarını bildirdi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Kattuş, Yahudi yerleşimcilerin beldedeki bazı araçların lastiklerini de tahrip ettiklerini ve yazdıkları ırkçı sloganların Filistinlilere ve Araplara yönelik hakaretler ve tehditler içerdiğini açıkladı.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/26214
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (17) içerik yüklenmiştir.