FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimciler İbrahim El-Halil Camii Avlusunda Tören Düzenledi

Bir grup Yahudi yerleşimci Batı Yaka’nın güneyinde yer alan El-Halil şehrinde bulunan İbrahim El-Halil Camii’ne Tevrat sokmaları sebebiyle tören düzenledi.

Harem-i İbrahim Müdürü ve Cami Hizmetleri Başkanı Şeyh Hıfzı Ebu Sinine yaptığı açıklamada “onlarca Yahudi yerleşimci Harem-i İbrahim’i Yahudileştirme çabaları kapsamında camiye baskın yapıp dış avlusunda gürültülü bir tören düzenledi ve ayin yaptı. Yatsı vakti yaptıkları bu törene ta sabahtan beri hazırlık yapıyorlardı. Törene onlarca hahamın yanında Siyonist İç Güvenlik Bakanı da iştirak etti” dedi.

El-Halil’deki Evkaf Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise, yapılan tören ve ayinin Harem-i Şerif’e bir saygısızlık ve hürmetini çiğneme anlamına gelen tehlikeli bir gelişme olduğu hatırlatılarak, bu saldırı ve tecavüzden işgal hükümetinin sorumlu olduğu ifade edildi.

Başta UNESCO olmak üzere uluslararası kurum ve kuruluşlara çağrıda bulunan Evkaf Müdürlüğü Harem-i Şerif’e yönelik sorumluluklarını yerine getirmelerini ve burayı işgalcinin saldırılarından korumalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.