FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci dün (8 Mayıs Pazar) akşama doğru işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledikten sonra Mescid-i Aksa çevresinde yürüyüş düzenledi.

Kudüs Enformasyon Merkezi, onlarca Yahudi yerleşimcinin dün akşam Kudüs’ün Eski Belde semtinde ve Mescid-i Aksa’nın çevresinde aylık yürüyüşlerini gerçekleştirdiğini söyledi.

Yürüyüşe katılan Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa’nın yıkılıp enkazı üzerinde sözde heykelin inşa edilmesini isteyen sloganlar attı.

İşgal güçlerinin Yahudi yerleşimcilerin yürüyüşü için El-Esbat Kapısı yakınlarında Kudüslülere yolu kapattığı ifade edildi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Müdürlüğü enformasyon sorumlusu Firas Ed-Dibs, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve avlusunda ayin yaptığını söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin sabah saatlerinde işgal güçlerinin himayesinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği ve daha sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktığı, Mescid-i Aksa’da bulunan cemaatin ve ilim öğrencilerinin yüksek sesle tekbir getirerek baskını protesto ettiği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.