FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimciler Nablus’ta Filistinlilere Ait Zeytin Ağaçlarını Telef Etti

Filistin halkına zarar vermeyi sürdüren Yahudi yerleşimcilerden bir grup Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Nablus şehrine bağlı Urif köyünde tarım arazilerini ateşe verdi.

Filistin tv muhabirine bilgi veren yerel kaynaklar, Yitzhar Yerleşkesi’nden gelen bir grubun bir yandan tarım arazilerini ateşe verirken diğer yandan da zeytin ağaçlarını kestiklerini ifade etti.

Kaynaklar, çıkan yangının ve ağaçlara yapılan saldırının ardından bölgeye gelen Filistinli gençlerle işgal güçleri ve yerleşimciler arasında çatışmalar yaşandığını, işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu bir gencin kafasından yaralandığını belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Köy Meclisi Başkanı Mazin Şahade, Yitzhar Yerleşkesi’nden gelen ve işgal güçlerinin koruması altında hareket eden Yahudi yerleşimcilerin köy halkına ait tarlalara saldırıp ateşe verdiklerini ve onlarca zeytin ağacını kestiklerini söyledi.

Köy halkının arazilerine müdahale etmek için geldiği bölgede işgal güçlerinin kendilerine saldırdığını, saldırı sonucu bir kişinin yaralandığını belirten Şahade, saldırıların ardından yerleşimciler bölgeden ayrılırken, işgal güçlerinin halkın bölgeye gidip hasar tespit çalışması yapmasına mani olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (1) içerik yüklenmiştir.