FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimciler Nablus’ta Zeytinlikleri Ateşe Verdi

Bir grup Yahudi yerleşimcinin Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Nablus şehrinin güneyindeki Burin beldesinin Selman-ı Farisi Dağı’ndaki zeytinlikleri ateşe verdiği belirtildi.

Yerel kaynaklar, Nablus’un güneyindeki topraklar üzerinde inşa edilmiş olan Yitzhar Yerleşkesi’nden gelen bir grup Yahudi yerleşimcinin Selman-ı Farisi Dağı’ndaki zeytin bahçelerini ateşe vermeleri sonucu onlarca dönümlük zeytin bahçelerinin kül olduğunu ifade etti.

Kaynaklar, yangının giderek büyümesi ve Yitzhar Yerleşkesi’ne yaklaşması üzerine işgal rejiminin itfaiye uçaklarıyla müdahale edip yangını kontrol altına almaya çalıştığını kaydetti.

Siyonist rejimin işgal ettiği Filistin topraklarına getirip yerleştirdiği Yahudi yerleşimciler Filistin halkına, malına, mülküne zarar vermekte; evlerini, araçlarını ve camilerini kundaklamakta; tarım arazilerini ateşe veriyor.

İşgal rejiminin koruduğu Yahudi yerleşimci haydutlar işledikleri cinayetlerden sonra tutuklanmıyorlar. Tutuklansalar bile kısa bir süre sonra serbest bırakılıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.