FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimciler Nablus’un Güneyinde Filistinlilere Ait Bir Eve Saldırdı

Siyonist yerleşimciler dün akşam (1 Eylül Cumartesi) Nablus’un güneyindeki Burin köyünde Filistinlilere ait bir eve saldırdı.
 
Yerel kaynaklar, köyün doğusundaki Givat Runim Yahudi Yerleşkesi’nden gelen Yahudi yerleşimcilerin Beşir Hamza Ez-Zeben’in köyün kenarındaki evine taşlarla saldırdıklarını, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını ifade etti.
 
Yitzhar Yahudi Yerleşimi sakinlerinden bir grup Yahudi yerleşimci de dün sabah Burin köyü arazilerinde ekili ve Zekeriya Cemil En-Neccar’a ait 20 zeytin ağacını kesti.
 
Batı Yaka ve Kudüs’te işgalcilere ait yaklaşık 425 Yahudi yerleşim alanı bulunuyor ve söz konusu alanlar Batı Yaka’nın toplam alanının yüzde 46’sını oluşturuyor.
 
Batı Yaka’daki Yahudi yerleşkelerinde yaklaşık 700 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor ve yerleşimcilerden oluşan çeteler adeta her gün Filistinlileri hedef alıyor.
 
İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.
 
Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.