Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Yerleşimciler Ramallah’ın Batısında Filistinlilerin Araçlarına Zarar Verdi


Siyonist yerleşimciler bu sabah (21 Şubat Perşembe) erken saatlerde, Ramallah’ın batısındaki Ra’s Kerker ve El-Caniyye köyleri arasında Filistinlilerin araçlarına zarar verdi ve duvarlara Araplar aleyhinde ırkçı sloganlar yazdı.

Yahudi yerleşimi karşıtı aktivist Ayid Mazlum, El-Caniyye ve Ra’s El-Kerker arasındaki bölgede bir grup Yahudi yerleşimcinin Filistinlilere ait araçların üzerine Araplar aleyhinde ve Filistinlileri tehdit eden sloganlar yazdığını söyledi.

Mazlum, Nassar ve Ebu Fahide ailelerine ait 10 aracın Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğradığını ve yerleşimcilerin El-Caniyye’nin çevresindeki yerleşkelerden geldiğini bildirdi.

Filistinli aktivist, güvenlik kameralarının Yahudi yerleşimcilerin bölgeye baskınını ve Filistinlilere ait araçlara saldırısını kaydettiğini belirtti.

Olayla ilgili birimlerle iletişime geçildiğini kaydeden Mazlum, saldırının ilk olmadığını, El-Caniyye köyünün ve bölgede yaşayan Filistinlilerin sık sık Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına uğradığını ifade etti.

Ramallah’ın batısındaki El-Caniyye köyünün çevresinde altı Yahudi yerleşkesi ve birçok Yahudi mahallesi bulunduğu, Yahudi yerleşiminin bölgede 1980 yılında başladığı bildirildi.

Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilerin mülklerine yönelik saldırılarında okların genelde fanatik Yahudilerden oluşan “Bedel Ödetme” çetesini gösterdiği kaydedildi.

Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/25797
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2023 (38) içerik yüklenmiştir.