FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist yerleşimciler zor bir sınavla karşı karşıya

Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın silahlı kanadı Şeyh İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın işgal altındaki Batı Yaka’da gerçekleştirdiği eylemin etkisini itiraf etti.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’na bağlı mücahitlerin gerçekleştirdiği eylemlerde dört Siyonist gaspçı hayatını kaybetmiş ve mücahitler olay yerinden sağ-salim uzaklaşmayı başarmıştı.

Barak, geçen hafta sonu El-Halil ve Ramallah’ta Siyonist gaspçıları hedef alan üç eylemi “tehlikeli olaylar” olarak nitelendirerek, eylemlerin Yahudi yerleşkelerindeki güven ve istikrarı tehdit ettiğini söyledi.

Siyonist işgal ordusu radyosu, bugün (5 Eylül Pazar) Barak’ın şöyle dediğini aktardı: “Batı Yaka’da yaşanan son olaylar, tehlikeli olaylardır ve Yahudi yerleşim birimlerinin tümünü uzun yıllardır görülmeyen zor bir sınavla karşı karşıya bırakmaktadır. Son yıllarda Yahudi yerleşkeleri ve çevresinde durum son derece sakindi ve belirli bir istikrar sağlanmıştı.”

Siyonist işgal ordusunun Siyonist iç istihbarat birimi “Şabak” ile işbirliği halinde olduğunu ve eylemi gerçekleştirenleri tespit etmek ve yeni eylemlerin yapılmasını önlemek için çalıştığını kaydeden Barak, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ı eylemleri tırmandırarak siyasi çabaları aksatmakla suçladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.