FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yerleşimcileri El-Halil’in Eş-Şuheda Caddesi’nde Yine Filistinlilere Saldırdı

Yahudi yerleşimci çeteler Batı Yaka’nın El-Halil kentindeki Eş-Şuheda Caddesi’nde Filistinlilere saldırmaya devam ediyor.

Dün (1 Temmuz Pazar) akşam saatlerinde Eş-Şuheda Caddesi’nde Filistinlilere saldıran Yahudi yerleşimciler bir gencin ayağını kırdı ve yaşlı bir adamın da baygınlık geçirmesine neden oldu.

Filistin tv muhabiri, onlarca Yahudi yerleşimcinin Eş-Şuheda Caddesi’nde Filistinlilere saldırarak 23 yaşındaki Hamza Züheyr El-Bayis’in ayağını kırdığını söyledi.

Filistin tv muhabiri, Yahudi yerleşimcilerin ayrıca 60 yaşındaki Müfid Eş-Şerebati’yi de darp ettiğini ve yere düşen yaşlı adamın bayıldığını, her iki yaralının da Kızılay ekiplerince hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Yahudi yerleşimcilerin dört gündür El-Halil’in Eş-Şuheda Caddesi’nde ve Eski Belde’nin Tel Er-Remide bölgesinde Filistinlilere yönelik saldırılarını yoğunlaştırdığı kaydedildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.